Zabieg mezoterapii tlenowej (infuzji) polega na równoczesnym wtłaczaniu w skórę głowy wysoko sprężonego tlenu cząsteczkowego oraz składników aktywnych, które to są niejako przemycane w głąb skóry głowy, dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia. Zabieg wykonywany jest przy pomocy aerografu, który oddaje przefiltrowany i skoncentrowany 98 – procentowy tlen wraz z czynnikami aktywnymi, dobranymi przez trychologa do indywidualnego problemu skóry głowy. Tym rodzajem dyszy możemy wykonać zabiegi dotleniające i wzmacniające naczynka krwionośne oraz regulujące pracę gruczołów łojowych.
Włączenie zabiegu infuzji tlenowej do terapii trychologicznej, polecane jest osobom cierpiącym na wypadanie włosów z przyczyny chronicznego stresu. Takie osoby mają osłabione mikrokrążenie krwi w skórze głowy, tym samym spowolniony transport tlenu w naczynkach krwionośnych. Zabieg powinien zniwelować tą przypadłość.
Bardzo dobre rezultaty uzyskamy wykonując zabieg osobom, które prowadzą niezdrowy tryb życia (np. prowadzą niską aktywność fizyczną). W taki sposób transport tlenu do komórek odbywa się wolniej, krew nie jest wysoko wysycona cząsteczkami O2. Do mieszka włosowego dociera niewielka ilość tlenu więc jego rozwój jest spowolniony.
Atutem infuzji tlenowej jest bezinwazyjna procedura zabiegowa, brak przerwania ciągłości naskórka, brak powikłań i skutków ubocznych. Zabiegi nie wymagają rekonwalescencji i mogą być wykonywane przez cały rok (nie są zależne od wysokich/niskich temperatur oraz fotoprotekcji UV).
ZASTOSOWANIE:
- Stymulacja i zwiększenie krążenia krwi oraz limfy,
- Dotlenienie oraz nawilżenie naskórka,
- Zwiększona penetracja składników aktywnych z ampułek,
- Rewitalizacja skóry,
- Pobudzenie proliferacji fibroblastów,
- Minimalizuje rogowacenie naskórka,
- Wzmacnia barierę rogową naskórka wspomagając system odpornościowy,
- Niweluje dyskomfort przy ATS i suchościach dotleniając warstwy skóry i naskórka,
- Cząsteczka 02 służy tutaj jako nośnik składników aktywnych w głąb skóry i do mieszka włosowego co intensyfikuje absorbcję i działanie składników aktywnych z ampułek.