Leczenie wypadania włosów

W Instytut Jeziorska Med mogą Państwo skorzystać z szeregu zabiegów pozwalających skutecznie zahamować wypadanie włosów.

 

Pierwszy krok to postawienie diagnozy. W tym celu przeprowadzam konsultację i badania aż do momentu, w którym jestem pewna, jaka jest przyczyna wypadania włosów. Dopiero wtedy zalecam adekwatne do problemu leczenie.

 

Kurację dobieram indywidualnie w zależności od wieku, płci i przyczyny wypadania. W wielu przypadkach przygotowuję preparaty, a nawet całe kuracje dedykowane wyłącznie danemu pacjentowi. Są to najczęściej związki organiczne oraz preparaty o najwyższym dopuszczalnym stężeniu substancji aktywnych, tak by zapewnić pacjentowi kompleksowe leczenie, które w pełni zatrzyma wypadanie włosów. Kiedy włosy przestaną wypadać, rozpoczynamy stymulację szybszego i pełnego odrostu utraconych włosów. Liczy się każdy włos i zarazem każdy dzień. Im szybsza i właściwsza reakcja, tym większe prawdopodobieństwo odzyskania wszystkich utraconych włosów.

 

PAMIĘTAJ! 

Stosowanie preparatów z apteki bez właściwej diagnozy trychologicznej może często doprowadzić do jeszcze większego problemu. Powodów może być wiele. Na przykład w przypadku wypadania spowodowanego zaczopowaniem mieszków silne wcieranie preparatów przeciw wypadaniu spowoduje nasilenie problemu. W takim przypadku należy oczyścić zaczopowane mieszki i ułatwić dostęp mikrokrążenia do macierzy zarodkowej mieszków.

 

W wielu innych sytuacjach należy regulować enzymy, które doprowadzają do reakcji miniaturyzacji mieszków. Wtedy wystarczy zastosować terapię szokową regulującą produkcję enzymów.

 

Zasada jest jedna: każdy przypadek wymaga diagnozy. Tylko właściwa diagnoza gwarantuje 100% zatrzymanie wypadania włosów oraz odrost tych, które wypadły.