Leczenie łysienia

W Instytut Jeziorska Med mogą Państwo skorzystać z szeregu zabiegów hamujących i spowalniających proces łysienia.

 

Jest bardzo wiele rodzajów tej choroby, przy czym warto zaznaczyć, że występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jedną z jej najpopularniejszych odmian jest łysienie plackowate (Alopecia areata). Objawia się ono poprzez miejscowe wypadanie włosów. Charakterystyczne jest nagłe (często w ciągu kilku godzin) wypadnięcie włosów na skórze głowy w postaci jednego lub kilku okrągłych bądź owalnych ognisk, w obrębie których nie stwierdza się bliznowacenia. Choroba najczęściej dotyka osoby młode, około 50% pacjentów ma objawy choroby już przed 20-stym rokiem życia, a jej zaawansowane stadium może prowadzić do całkowitej utraty owłosienia.

 

PAMIĘTAJ!

Każdy rodzaj choroby ma swoją przyczynę. W wielu przypadkach są to geny, hormony, choroby, antybiotyki, stres, brak minerałów, substancji odżywczych, witamin, łojotok, łupież, łuszczyca itp. Najważniejsza jest diagnoza. Gdy mamy pewność, gdzie tkwi przyczyna, przechodzimy do terapii.

 

Leczenie łysienia zaczynam od doboru optymalnych środków. Posiadam wszystkie półprodukty, gotowe produkty, kuracje niezbędne do leczenia wszystkich rodzajów łysienia. Dzięki odpowiednio dobranej kuracji możemy zatrzymać chorobę i sprawić, że włosy zaczną odrastać i wrócimy do naturalnego stanu, tak jakby choroba w ogóle nie miała miejsca. Szybkość i odpowiedni typ reakcji zwiększają prawdopodobieństwo odzyskania włosów. Dlatego liczy się każdy dzień.