Leczenie łojotoku

W Instytut Jeziorska Med mogą Państwo skorzystać z zabiegów hamujących łojotok skóry głowy.

 

Łojotok to ostatnio dość popularne schorzenie, które polega na nadczynności gruczołów łojowych, co z kolei powoduje nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Podstawową przyczyną łojotoku są geny i hormony, ale coraz częściej także stres życia codziennego, środowisko oraz żywność, którą spożywamy. Dużą rolę może tu odgrywać także nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów – używanie szamponów, które w swoim składzie mają agresywne detergenty, nadużywanie suszarek, prostownic, lokówek – wszystko to może doprowadzić do nadprodukcji sebum/łoju.

 

Leczenie trychologiczne w dużej mierze odbywa się objawowo. W pierwszej kolejności weryfikujemy, jak duży jest nadmiar sebum/łoju u pacjenta i co może na to wpływać. Następnie dopasowujemy kurację opartą na zabiegach wykorzystujących silne preparaty enzymatyczne, które wnikają do mieszka włosa, rozpuszczają nadmiar sebum i innych niepotrzebnych substancji i usuwają wszystko na zewnątrz. Równolegle regulujemy gruczoły łojowe tak, by spowolnić proces nadprodukcji sebum. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu – włosy zaczynają żyć, a skóra głowy przestaje być tłusta. W ciągu 1 miesiąca sytuacja jest opanowana na wiele lat, a nawet całe życie.

 

PAMIĘTAJ!

Łojotok ma bardzo duży wpływa wpływ na wypadanie włosów – włosy potrafią wypadać garściami! Kupno preparatu na wypadanie włosów na własną rękę w tej sytuacji niestety nie pomoże. Po kuracji w gabinecie trychologicznym włosy, które wypadły z powodu łojotoku, odratają w 100%.