Leczenie łupieżu

W Instytut Jeziorska Med mogą Państwo skorzystać z zabiegów pozwalających skutecznie pozbyć się zarówno łupieżu suchego jak i łupieżu mokrego skóry głowy.

 

Czym jest łupież?

 

Łupież to choroba skóry głowy, która objawia się złuszczaniem zrogowaciałej wartswy naskórka, świądem jak i podraznieniem skóry głowy. Choć sam łupież nie jest stanem zapalnym, to lepiej go nie bagatelizować, ponieważ może on spowodować o wiele poważniejszą dolegliwość jaką jest łojotokowe zapalenie skóry.

 

Leczenie łupieżu rozpoczynamy po dokładnej diagnozie stawianej w oparciu o szczegółowy wywiad z pacjentem. Dobierana jest specjalna kuracja z wykorzystaniem organicznych preparatów leczniczych o najwyższym dopuszczalnym stężeniu substancji czynnej. Zastosowane środki powodują, że łupież znika całkowicie już po trzech zabiegach. Profilaktycznie kontynuujemy kurację do miesiąca.

 

PAMIĘTAJ!

Nie leczymy łupieżu szamponami! Szampony powszechnie dostępne na rynku mają często w składzie bardzo silne składniki chemiczne, które nie są akceptowane przez nasz organizm i uszkadzają strukturę włosa. Łupież po zastosowaniu takich szamponów może na jakiś czas rzeczywiście ustąpić, ale na bardzo krótki czas.