FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA I-PRF

 

Fibryna bogatopłytkowa – innowacja w branży estetycznej

 

 

 

 

Fibryna iPRF to trójwymiarowa struktura, w której skoncentrowane są płytki krwi. I- PRF pozyskiwane jest z krwi własnej klienta. Stymuluje szybszą regenerację i gojenie się tkanek.

 

O młodej, zdrowej, promiennej cerze marzy każdy z Nas. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu jej własnych zasobów, w postaci krwi, można uzyskać niesamowity i szybki efekt – regenerację skóry i tkanki, poprawę gęstości, wygładzenie zmarszczek.

 

Czym jest Autologiczna Fibryna I-PRF?

 

Fibryna to włókno białkowe. Łącznik który pojawia się w krwi w momencie jej krzepnięcia. Wytwarzana jest z fibrynogenu znajdującego się we krwi. W medycynie estetycznej, fibryna to materiał pozyskiwany z krwi, która podlega wolnemu odwirowaniu. Dzięki temu zabiegowi, z krwi wytrącają się niektóre składniki i można pozyskać materiał zawierający płytki krwi, a nawet mezenchymalne komórki macierzyste. Białko zawarte w materiale pozwala na wypełnienie zmarszczek, a dodatkowe składniki stymulują odnowę włókien kolagenowych.  Czynniki wzrostu uwalniane są przez cały okres utrzymywania się efektów terapii, dlatego efekt jest naturalny i równomierny.

 

W czym może pomóc zabieg PRF Fibryna?

  • Widoczna redukcja zmarszczek
  • Uniesienie i wypełnienie ubytków tkanki podskórnej, dzięki czemu rysy się wygładzają, a skóra staje bardziej napięta,
  • Wypełnienie miejsc, w których tkanka uległa rozluźnieniu, dzięki czemu poprawia się gęstość skóry,
  • Rewitalizacja skóry,
  • Lepsze napięcie oraz elastyczność skóry,
  • Odnowa włókien kolagenowych.

 

Jak wygląda zabieg I- PRF?

 

Od klienta pielęgniarka pobiera materiał (krew). Następnie podlega ona specjalnej obróbce, w wyniku której otrzymuje się materiał gotowy do podania. Fibryna jest dostarczana do skóry   poprzez punktowe ostrzykiwanie skóry w miejscach linii zmarszczek.

Fibryna bogatopłytkowa to naturalny, (autologiczny) materiał, który nie uczula i jest w pełni bezpieczny. Jest to zabieg polecany wszystkim osobom ze skłonnościami do alergii i nietolerancji preparatów.

 

Czy zabieg I-PRF to jest to samo co wampirzy lifting?

 

Pod popularną nazwą „wampirzy lifting” kryje się terapia PRP, czyli ostrzykiwanie osoczem. Przy wypełnianiu zmarszczek fibryną stosuje się inny preparat, który jednak również jest pozyskiwany z krwi klienta.

 

Czy można mieć uczulenie na fibrynę?

 

Zabieg biostymulacji fibryną właśnie dlatego jest tak bezpieczny, ponieważ wykorzystuje się w nim własny biomateriał. Dzięki temu nie pojawia się reakcja alergiczna.

 

Jak długo widać efekty zabiegu fibryną?

 

Efekty utrzymują się około 2 lat. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

 

Czy fibryna bogatopłytkowa może być łączona z innymi zabiegami?

 

W gabinetach medycyny estetycznej często wykonuje się zabieg łączony – ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (PRP) oraz zabieg z wykorzystaniem fibryny. Oba te zabiegi się uzupełniają, ale wykonywane są oddzielnie.

 

Jak wiele zabiegów trzeba wykonać?

 

Efekty widać już po pierwszym podaniu fibryny.

 

Czy przy wypełnianiu zmarszczek fibryną nie stracę rysów twarzy?

 

Przy zabiegu iPRF fibrynę podaje się jedynie w te miejsca, w których – z racji wieku – nastąpił ubytek tkanki podskórnej. Umiejętne zastosowanie materiału sprawia, że po zabiegu wygląda się naturalnie, promiennie i świeżo. Tak, jakby ubyło nam kilka lat. Fibryna wstrzykiwana jest przez lekarza medycyny estetycznej lub pielęgniarkę którzy  wiedzą, gdzie ją podać tak, by zapewnić naturalny wygląd twarzy.